cepfatura nedİr?

eArşiv faturalarını mobil cihazlarınızdan kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz

daha fazla bİlgİ

Giriş

cepFatura uygulamasında girmiş olduğunuz kullanıcı bilgileri saklanmamaktadır. Ayrıca bütün bilgiler mobil uygulama ile sunucu arasında SSL sertifikası aracılığı ile https protokolü üzerinden şifreli ve güvenli bir şekilde iletilmektedir.

Uygulamaya bir kez başarılı giriş yapıldıktan sonra uygulamadan çıkış yapılana kadar (Ayarlar > Çıkış) mevcut kullanıcı bilgileri kullanılacaktır. Farklı bir kullanıcı ile giriş yapmak ya da güvenlik nedeniyle uygulamadan çıkmak için Ayarlar > Çıkış menüsünden çıkış yapmanız gerekmektedir.

Uygulama ilk açıldığında Demo versiyon (30 işlem sınırlı) olarak açılacaktır. Sınırsız kullanım için destek@cepfatura.net üzerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Faturalar

Uygulamaya giriş yaptığınızda son 30 günlük fatura bigileriniz listelenecektir. Farklı zaman dilimlerinde kesmiş olduğunuz faturalar için başlangıç ve bitiş tarih aralığını uygun şekilde değiştirip yeniden filtreleme yapabilirsiniz.

Sol altta görünen "Fatura Oluştur" butonuna tıklayarak yeni fatura oluşturabilirsiniz.

Uygulama kapsamında her bir fatura için 7 ayrı fonksiyonalite sunulmuştur, bunlar;
Düzenle: Mevcut faturanızı yeniden düzenleyebilirsiniz
Onayla: Mevcut faturanızı SMS kodu girerek onaylayabilirsiniz
İptal Et: Mevcut faturanızı iptal edebilirsiniz
Görüntüle: Mevcut faturanızı PDF formatında görüntüleyebilir ve devamında paylaşabilirsiniz
Mail Gönder: Mevcut faturanızı ZIP formatında e-mail olarak paylaşabilirsiniz
Kopyala: Mevcut faturanın yeni bir kopyasını oluşturabilirsiniz
Sil: Mevcut faturanızı silebilirsiniz

Fatura Oluştur

Fatura listeleme sayfasında "Fatura Oluştur" butonuna tıklayarak ulaştığınız fatura giriş ekran aracılığı ile yeni faturanızı hızlı ve günceli bir şekilde oluşturabilir.

Ayrıca mevcut bir faturanızı güncelleyebilir ya da daha önceden oluşturduğunu bir faturanızı kopyalayabilirsiniz. Bu işlemlerin sonunda oluşturduğunu faturanızı aynı ekranda onaylayabilirsiniz.

Uygulama kapsamında 3 farklı tipte fatura girişi yapabilirsiniz, bunlar;
SATIŞ: Satış faturalarınız oluşturabilirsiniz
İADE: İade faturalarınızı oluşturabilirsiniz
TEVKİFAT: Tevkifat faturalarınızı oluşturabilirsiniz

Seçmiş olduğunuz fatura tipine göre ekranlar yeniden şekillendirilecektir. Girilen bilgiler doğrultusunda fatura oluşturulacak, eğer başarılı bir şekilde fatura oluştulmuş ise aynı ekranda SMS ile onaylama adıma geçilecektir.

Ayarlar

Ayarlar ekranı aracılığı ile uygulama genelinde ayarlamalar yapabilirsiniz.
Bu ekran üzerinden yapabileceğiniz işlemler;
Varsayılan Not: Fatura girişinde kullandığınız not bilgisini varsayılan not ekranından tanımlayabilirsiniz.
Birim Listesi: Ürün girişinde kullandığınız birim listesini buradan daraltabilir, kullanmayacağınız birimleri listeden çıkartabilirsiniz.
Tevkifat Kodu Listesi: Tevkifat tipi fatura girişinde kullacağınız tevkifat kodlarını buradan düzenleyebilirsiniz.
Otomatik Onay Kod Girişi: Fatura onaylamada GİB tarafından iletilen onay SMS'nin otomatik olarak alınıp onay sürecinin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlar. 
Otomatik Müşteri Oluştur: Fatura giriş ekranında girmiş olduğunuz müşteri bilgileri ile otomatik müşteri tanımlayabilirsiniz.
Otomatik Ürün Oluştur: Fatura giriş ekranında girmiş olduğunuz mal/hizmet bilgileri ile otomatik mal/hizmet tanımlayabilirsiniz.
Kayıt: Uygulamayı sınırısız kullanabilmek için bu ekrandan talepte bulunabilirsiniz
Çıkış: Uygulamaya farklı bir kullancı bilgileri ile giriş yapmak için bu ekran aracılığı ile mevcut kullacının uygulamdan çıkışını yapabilirsiniz